Chýba vášmu podnikaniu kvalitná tlačiareň?

Nákup tlačiarní bez dôkladného marketingového prieskumu je náročným a veľmi zlým rozhodnutím. Trh nám v súčasnosti ponúka tlačiarne a multifunkčné zariadenia s rôznym dizajnom, funkciami, a preto to výrazne ovplyvňuje náklady na zariadenie, jeho výkon, ako aj ďalšie finančné investície, napríklad na spotrebný materiál. Stratiť sa v tomto nekonečnom množstve parametrov je naozaj jednoduché.

Chýba vášmu podnikaniu kvalitná tlačiareň?
Chýba vášmu podnikaniu kvalitná tlačiareň? (Foto: naple-do-tlaciarni.sk)

Naše informácie vám však môžu rozhodovanie trocha uľahčiť.

Typ tlačiarne

Takmer všetky tlačiarne a multifunkčné zariadenia sú navrhnuté tak, aby sa dali umiestniť na stôl. Domáce prenosné tlačiarne sú malé, ľahké a môžu bežať dokonca aj na vstavaných batériách. Zvyčajne sa jedná o fotografické tlačiarne určené na tlač fotografií s rozmermi 10 x 15 cm, ktoré je možné ľahko prepravovať na cestách.

Nie všetky tlačiarne majú ale rovnaké možnosti a parametre. Existujú zariadenia s rozšíreným arzenálom užitočných funkcií. Takéto zariadenia sa nazývajú multifunkčné zariadenia. Okrem tlače môžu zariadenia skenovať, kopírovať a pracovať aj v režime faxu.

Moderné multifunkčné zariadenia sú dosť kompaktné, takže nezaberajú veľa miesta a navyše, takéto zariadenie je lacnejšie ako sada samostatných profilových zariadení. Ak je však pre vás dôležitá iba funkcia tlače, potom je lepšie venovať pozornosť iba bežným tlačiarňam – sú lacnejšie ako multifunkčné zariadenie, no aj v nich vám nesmú chýbať vždy plné tonery do tlačiarne.

V závislosti od použitej technológie tlače existuje niekoľko typov tlačiarní alebo multifunkčných zariadení, kde k tým najpoužívanejším patria:

  • laserové;
  • atramentové;
  • sublimačné.

Papier a jeho formát

Vysoká kvalita tlače závisí nielen od modelu tlačiarne, ale aj od papiera a jeho formátu, na ktorý sa tlačí. Kvalitné fotografie je možné získať iba na fotografický papier. Tento papier umožňuje fotografickej tlačiarni získať obraz na nerozoznanie od bežnej fotografie. Ak preto plánujete tlačiť fotografie na svojej tlačiarni, potrebujete tlačiareň so schopnosťou tlačiť na fotografický papier.

V podnikaní ale záleží najmä na dokumentoch, o ktoré sa postará aj klasika.

Pre lepšie bežné dokumenty si všímajte hustotu papiera, pretože aj ten, spolu s kvalitnými tonermi Canon môže ovplyvniť výsledný dokument a rýchlosť tlače, ktorá bude v podnikaní veľmi dôležitá.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!