4 finančné rady, ktoré vám ušetria peniaze pri nakupovaní

Či už v čase začínajúcej finančnej a ekonomickej recesie, ale aj mimo tohto obdobia. Šetriť, či skôr rozumne nakupovať je dôležité pri každom výdavku. Nech sa jedná o veľké investície alebo bežné pravidelné nakupovanie. Začnite v malom, no úspora môže byť vysoká. Aby sme pomohli, prinášame 4 naše tipy, ako nakupovať rozumne a ušetriť tak nemalé peniaze.

4 finančné rady, ktoré vám ušetria peniaze pri nakupovaní
4 finančné rady, ktoré vám ušetria peniaze pri nakupovaní

1. Nakupujte v second handoch

Prehrabávanie sa v regáloch možno nie je pre každého a je to poriadna drina, no ušetrí vám to peniaze. Dá sa to aj online. Máte tak súkromie, nikto nevie, ako nakupujete, no vy pritom šetríte nemalé peniaze. Často sa dajú kúpiť veci, ktoré na oko vôbec ako „z druhej ruky“ nevyzerajú.

2. Nakupujte mimo sezóny

Veci nakupujte mimo sezóny, keď sú zaradené do obrovských výpredajov alebo ďalšieho obdobia zliav. Napríklad taký gril si môžete kúpiť v januári. Ak máte deti, využite akcie na rôzne pomôcky, ktoré obchody ponúkajú pred začiatkom školského roka.

3. Nie veci, ktoré je možné vyčistiť len v čistiarni

Tým, že si kúpite veci, ktoré si budete môcť vyprať doma sami a nebudete ich musieť odniesť do čistiarne, skutočne ušetríte.

4. Nastavte si emailové notifikácie na zľavy

Prichádzajúce upozornenia na výpredaje či zľavy, rôzne špeciálne zľavové kódy a kupóny môžu priniesť skutočne veľkú úsporu. Na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/ sú ich tisíce. Obchody sa často so zľavami predbiehajú a ani v našich končinách už vďaka webu KuponyZdarma.sk nie sú neobvyklé ani extra zľavový kód -50% k nákupu či zľava 40€ za každých 100 eur nákupu. Podobné ponuku sú často časovo krátko obmedzené zväčša na pár dní. Prihláste sa preto na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/ na odber zliav a kupónov emailom, aby ste o žiadnu skvelú zľavu neprišli!

Foto: ilustračné – zdroj unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!