Dresscode na stretnutia – ako pôsobiť profesionálne a reprezentatívne?

Oblečenie o vás hovorí naozaj veľa, niekedy si to možno ani neuvedomujete. Dokážete na základe toho zistiť povahu človeka, náladu a v podstate aj celú osobnosť. V pracovnom prostredí by sa mali dodržiavať určité pravidlá. Znalosť týchto pravidiel vám zabezpečí to, že budete pôsobiť profesionálne, upravene, na úrovni a je to polovica úspechu. Ako sa správne obliekať na pracovné stretnutia?

Dresscode na stretnutia – ako pôsobiť profesionálne a reprezentatívne? (Foto: unsplash.com)

Pracovná uniforma

Ak chodíte často na formálne pracovné stretnutia alebo porady, tak by väčšinu vášho šatníka mala tvoriť „pracovná uniforma“. V prípade žien sú to elegantné košele a topy, spodnú časť odevu by mali tvoriť spoločenské nohavice alebo puzdrové sukne siahajúce po kolená. Oblečenie by nemalo byť nikdy príliš obtiahnuté. U mužov je to aspoň pár oblekov na striedačku. Neoddeliteľnou súčasťou sú aj rôzne kravaty, ktoré môžu byť jednoduché aj farebnejšie, závisí od vašej povahy.

Pozor na obuv

To sa týka hlavne u ženského pohlavia. Pri obuvi platí viacero pravidiel. V prvom rade je to výška podpätku – tá by nemala presiahnuť 8 centimetrov. Nie len že je to pre vás pohodlnejšie, ale vyšší podpätok pôsobí vulgárne. Vyššie topánky sú určené len na večer. Druhým parametrom je špička. Tá by mala byť vždy uzavretá. Ak máte k takýmto topánkam sukňu, tak nezabudnite na tenké pančušky.

Dôležité sú aj detaily

Výber šperkov by mal byť minimalistický. Jemné náušnice, hodinky alebo prstene. Vyhnite sa výrazným náhrdelníkom alebo veľkým prsteňom, pôsobí to lacno. Parfém by mal byť rovnako striedmy, jemný a aplikovaný v menšom množstve. Silná vôňa môže ostatným vadiť. U žien je dôležitý aj makeup – žiadne výrazné tiene ani líčenie tváre. Dopriať si môžete napríklad červený rúž, no tmavým očiam sa radšej vyvarujte.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!