Môžu aj podnikatelia šetriť? Alebo ako znížiť náklady a zvýšiť zisky

Ktorému podnikateľovi nepríde vhod ušetriť časť nákladov? Obzvlášť, ak nespĺňate ideálnu predstavu o úspešnom biznismenovi, ktorý šéfuje stovke zamestnancov a jeho firma stabilne rastie. V nasledujúcom článku vám teda poradíme, ako celoplošne znížiť vaše výdavky.

Môžu aj podnikatelia šetriť? Alebo ako znížiť náklady a zvýšiť zisky
(zdroj: unsplash.com)

Reklama áno, ale…

Reklama je prvým krokom k zvyšovaniu príjmov. Ak však vlastníte menšiu firmu alebo ste živnostník, najvýhodnejšou pre vás bude online reklama. Rozpočet na ňu nemusí byť veľký, dôležité je, aby ste ju dobre cielili a aby vám poskytla najpresnejšie štatistiky a dáta. Pri každom videu alebo promovanom príspevku na Facebooku si zanalyzujte, ako sa im darilo a čo vám priniesli. Ak sa v tom nevyznáte, je na mieste osloviť aj odborníka. Budete mu síce musieť zaplatiť, ale na druhej strane vám to môže pomôcť ušetriť náklady v nasledujúcich mesiacoch.

Sledujte zvýhodnené balíky služieb

Máte svoje pravidelné služby od viacerých dodávateľov? Nie je to výhodné. Ak si napríklad internet a telefonovanie, ktoré štandartne bývajú jedným z najvyšších nákladov malých podnikateľov, objednáte od jedného dodávateľa, je väčšia šanca, že na ne získate zľavu alebo výhodnejšiu cenu. Podobne to funguje aj v banke. Ak ste právnickou osobou, musíte si založiť podnikateľský účet a platiť omnoho vyšší mesačný poplatok, než je napríklad pri bežných osobných účtoch. Výšku poplatku v tomto prípade určuje, koľko služieb máte v rámci svojho účtu obsiahnutých. Podnikateľské účty zadarmo ponúkajú napríklad internetové banky. Tam ale musíte rátať s obmedzenejším spektrom služieb.

Šetrite energie nielen doma

V neposlednom rade môžete určite šetriť aj pri prevádzkovaní kancelárie. Či už ide o spotrebu energie, ako fotovoltaika, alebo používanie LED žiaroviek a spotrebičov najvyššej energetickej triedy. Aj taká maličkosť, ako napríklad vypínanie spotrebičov na víkend či sviatky (nielen uvedenie do standby módu), vám môže ušetriť ročne desiatky až stovky eur. Tešiť vás môže nielen to, že takto znížite svoje náklady, ale zároveň pomôžete aj nášmu v posledných rokoch ťažko skúšanému životnému prostrediu. Môžete porovnať ceny a zvážiť prenájom kancelárii v inej lokalite.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!