Výber kancelárskej stoličky – čo zvážiť, aby bola dostatočne pohodlná?

Pracujete celé dni za počítačom? Aby vás nebolel krk, chrbát ani hlava, tak je dôležité nájsť si ideálnu kancelársku stoličku, presne podľa vašich požiadaviek. Mala by byť ergonomicky dobre nastaviteľná a hodiť sa na osemhodinové sedenie, každý jeden deň. Poradíme vám, čo zvážiť pri výbere ideálnej kancelárskej stoličky.

Výber kancelárskej stoličky – čo zvážiť, aby bola dostatočne pohodlná? (Foto: unsplash.com)

Najdôležitejšie parametre pri výbere

Čo je to najdôležitejšie pri výbere kancelárskej stoličky? V prvom rade je to jej spracovanie sedadla a operadla. Sedadlo by malo byť ergonomicky tvarované a výškovo nastaviteľné. Ergonomické operadlá kopírujú tvar ľudskej chrbtice. Veľkým plusom je určite bedrová opierka, k niektorým modelom si ju môžete dokúpiť zvlášť.

Ďalším parametrom je typ podrúčky. Pri dlhšej práci by ste mali zvoliť jednoznačne nastaviteľný. Ďalšími variantmi sú 2D, 3D a 4D podrúčky. Poťahový materiál je dôležitý hlavne z hľadiska údržby, ale aj pohodlia. Syntetická koža pôsobí luxusne, jednoducho sa umýva, no v lete býva nepríjemná. Sieťovina je priedušná a hodí sa hlavne na leto. Čalúnenie je lacná alternatíva, ktorá je teplejšia a dlho vydrží. Údržba je o niečo zložitejšia. Keď si presne stanovíte svoje požiadavky, kancelársku stoličku si kúpite aj cez internet so zľavovým kupónom. Ak hľadáte tip na konkrétnu kancelársku stoličku, tak si môžete prečítať detailnú recenziu na stoličku značky DXRacer.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!