Ktoré sporenie je pre vaše dieťa to najvhodnejšie

Nožničky, pravítka a písacie potreby vás môžu stáť iba zopár desiatok eur, takže pomôcky do školy nie sú ani zďaleka tou najväčšou investíciou, ktoré budú skôr či neskôr vaše deti potrebovať. Ale čo tak ich budúcnosť?

Aby vaše deti nemali v budúcnosti problém osamostatniť sa, je rozumné im začať sporiť na ľahší štart do života už dnes. Môžete tak urobiť niekoľkými spôsobmi. Ktoré je to správne?

Sporiaci účet

Začať sporiť môžete deťom už od narodenia. Vyberte si sporenie, ktoré nezaťaží váš rozpočet a zároveň vám prinesie vyšší zisk na úrokoch. Sporiace účty, ktoré sú na trhu dostupné sa od seba líšia výškou úrokov, výpovednou lehotou či poplatkami. Sporiace účty môžu byť zvýhodnené o rôzne bonusy, napríklad o narodeninový bonus alebo bonus za dobré vysvedčenie.

Najvýhodnejšie sporenie

Najvýhodnejším sporením je také, ktoré vám prinesie najvyšší zisk. Pri výbere sa sústreďte nielen na výšku úroku ale aj na to, či si banka účtuje poplatok za sprostredkovanie sporenia. Taktiež si odsledujte či banka poberá poplatok za výber. Prostriedky, ktoré nahromadíte vďaka najvýhodnejšiemu sporeniu, môžu byť využité na kúpu bývania, financovanie vysokoškolského štúdia alebo čokoľvek čo bude vaše dieťa potrebovať.

Ďalšou možnosťou je detská vkladná knižka. Jedná sa o ďalší obľúbený spôsob a o nej je dobré vedieť viac, preto jej venujeme celý ďalší článok.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!