Ako rozšíriť poistku na auto o pripoistenie?

Maximom, ako môžete poistiť svojho plechového miláčika, je povinné zmluvné poistenie v kombinácii s havarijnom poistení vo variante all-risk. Keď máte poistenie dohodnuté týmto spôsobom, nič viac už nepotrebujete. Pokiaľ ale máte len povinné zmluvné poistenie, zvážte doplnkové pripoistenie.

Ako rozšíriť poistku na auto o pripoistenie?
Ako rozšíriť poistku na auto o pripoistenie? (zdroj: komerčný článok)

Povinné zmluvné poistenie

Zo zákona povinné poistenie zodpovednosti za škodu, ktorú môžete spôsobiť tretej strane v dôsledku dopravnej nehody, ktorú zaviníte. Ide o škodu spôsobenú na aute či majetku, alebo zdravotnej ujmy.

K čomu je havarijné poistenie?

Ani ten najlepší vodič sa občas neubráni nejakému škrabancu, neovplyvní rozmary prírody. Havarijné poistenie, ktoré je oproti povinnému zmluvnému poisteniu dobrovoľné, kryje riziká, ktoré môžu vzniknúť v súvislosti s dopravnou nehodou, vyčíňaním prírodných živlov, vandalizmom alebo odcudzením.

To sú tzv. základné riziká. Okrem nich existujú aj vedľajšie riziká, proti ktorým sa oplatí pripoistiť.

Vedľajšie riziká

Tú odletí od auta idúceho pred vami kameň, ktorý vám naťukne čelné sklo. Z lesa sa môže vyrútiť srnka, ktorú zrazíte, pretože vybehla z ničoho nič. A prírodným živlom tiež neporučíte.

Poistenie čelných skiel

O tom sa oplatí zauvažovať. Stojí málo, oproti tomu čelné sklo je niekoľkonásobne drahšie. Kamienok letiaci od auta, či už osobného alebo nákladného, ​​vie napáchať peknú paseku.

Stret so zverou

Srnku, ktorá v noci vybehne z lesa, si všimnete až na poslednú chvíľu. Nech sa budete snažiť akokoľvek, stretu proste nezabránite. Pre vodičov, ktorí jazdia autom len po meste sa toto pripoistenie asi neoplatí, inak ale nie je na škodu.

Poistenie proti odcudzeniu

Je pre vás auto nevyhnutnosťou? Jazdíte s ním do práce, máte malé deti, ktoré neustále potrebujete niekam voziť alebo byť v pohotovosti pre nečakané situácie? Potom sa vám rozhodne pripoistenie proti krádeži oplatí.

Aj toto poistenie vás vyjde lacno a ušetrí veľa starostí. Vďaka nemu si totiž v prípade krádeže existujúceho vozidla budete môcť rýchlo zaobstarať náhradu.

Poistenie proti živelným pohromám

Povodne, krúpy, požiar. Nikdy neviete, kedy niektorý z prírodných živlov ožije a za potravu si vyberie napríklad práve vaše vozidlo. Živelná pohroma môže udrieť kedykoľvek a kdekoľvek. Škody, ktoré spôsobí sú obrovské.

Náš tip: Porovnajte si cenu poistenia nezáväzne a on-line.

Ako sa rozhodnúť, ktoré pripoistenie je práve pre vás?

Rozhodujte sa podľa svojej aktuálnej situácie. Jazdíte len v meste, alebo po celej republike? Parkujete vonku na ulici, alebo v garáži? Nevadí vám investícia do nového auta z vlastného vrecka?

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!